Global Nieruchomości

MESA: Widzew - Polonia Warszawa 2:0 (1:0)

Sobota, 29 września 2012, godz. 15:27
Po siedmiu remisach z rzędu, widzewska drużyna Młodej Ekstraklasy odniosła już drugie z kolei zwycięstwo. Tym razem podopieczni trenera Tomasza Kmiecika pewnie pokonali na własnym boisku Polonię Warszawa, po bramkach Sebastiana Radzio i Mariusza Rybickiego. Piłkarzy z pierwszej drużyny na boisku pojawiło się zresztą więcej, w tym rekonwalescent Adam Banasiak (pierwszy występ po kontuzji).

Bramki:
1:0 Radzio (25)
2:0 Rybicki (67)

Składy:
Widzew: Dragojević, Nowak, Duda, P. Stępiński, Carvalho (46, Banasiak), Rozwandowicz, Kasprzak (35, Pankowski), Radzio, Lebedev (60, Pietrowski), Rybicki (73, Bergiel), Grube.
Polonia: Przyrowski, Dźwigała, Joczys, Ćwil (60, Wierzbowski), Salla, Olczak (75, Ochamn), Rusak, Matulka (46, Gliński), Wrzesiński (46, Michalski), Dobkowski (75, Gołaszewski), Stryjek (46, Krupnik).

Poniedziałek, 1 października 2012 godz. 14:59
Autor: igorex (użytkownik: 32163, komentarzy: 7)

Treść:
Podpis:

Niedziela, 30 września 2012 godz. 20:49
Z początku ogromna kopanina z obu stron, na co okrzykami z ławki reagował często T.Kmiecik. Dopiero pod koniec I połowy i w II uwidoczniła się przewaga Widzewa, który kontrolował grę w środku pola, choć trzeba dodać, że Polonia miała ze dwie dogodne sytuacje do zdobycia bramki.

Piłkarzem meczu uznałbym Rybickiego, który był najbardziej aktywnym zawodnikiem na boisku, podejmował dużo prób dryblingów (udanych, jak i nie), często zmieniał docelową pozycję na boisku i próbował być wszędzie. Wypracował pierwszą bramkę (dośrodkowanie z prawej strony) i swojego gola również zdobył, więc duży + dla niego.

Z pozostałych zawodników pierwszego zespołu:
Dragojević - pewny punkt drużyny w bramce, wybronił wszystko, co miał do wybronienia
Nowak - dwa poważne błędy (strata i błąd w ustawieniu), które skutkowały sytuacjami dla Polonii, poza tym solidna gra w parze z Dudą
Emerson - mniej widoczny niż w poprzednim meczu MESA, głównie dlatego, że większość akcji w I połowie (zagrał tylko 45 minut) szło naszą prawą stroną, mimo to często nawoływał, żeby mu podawali piłkę :) fajnie centrował z rzutów rożnych
Radzio - zdecydowanie w cieniu Rybickiego, ale swoje zrobił i brameczkę zanotował
Lebedev - wygrywał większość pojedynków główkowych, wyglądał dość fajnie na tle "małych" polonistów, za wiele sobie nie pograł, głównie w wyniku braku odpowiedniej komunikacji z resztą zespołu
Pietrowski - występ do statystyk, przez pół godziny gry zrobił pół akcji, która i tak zakończyła się stratą
Banasiak - widać dłuższy rozbrat z piłką, ograny ze 2-3 razy, na rozgrzewce zaprezentował soczyste uderzenie z lewej nogi, jedyny taki strzał w trakcie meczu wylądował na ciele... Nowaka
Autor: Cougar (użytkownik: 24651, komentarzy: 1860)